Oldal kiválasztása

újságírás

Patikusok

Patikusok

A gyógyszerészeknek azt tanítják, hogy bárki követhet el hibát, csak épp ők nem

A patikusok jó emberek. Tiszták, ápoltak, alaposak és az átlagembernél óvatosabbak. Némelyiküknek aztán túl sok is ez a sok jó, ez a sok korlát, ők kedélyes iszogatással, kvaterkázással tompítanak a munkakör feszültségén.

Tömörkény István (1866–1917)

Tömörkény István (1866–1917)

A legnagyobb magyar novellisták egyikeként tartjuk számon, holott könyvtár- és múzeumszervezőként is elsőrendű munkát végzett

Tömörkény előbb hírlapíróként, majd szépíróként évtizedekig foglalkozott a parasztok, kétkezi munkások, kubikusok történeteivel. A legnagyobb magyar novellisták egyikeként tartjuk számon, holott könyvtár- és múzeumszervezőként is elsőrendű munkát végzett.

Élet és Mű egységben

Élet és Mű egységben

Szerzője szerényen társas emlékírásnak nevezi a munkáját, mivel több tucat emlékező szerzőtárs gondolatait gyúrta egybe

Buris Antal célja nemcsak egy komplex olvasmány, dokumentum elkészítése, hanem a figyelem felhívása is. Úgy érzi, a társadalomnak van még adóssága a börtönviselt, sok esetben élethosszig üldözött szolgálatmegtagadók iránt.

Hipofízis-hipotézis

Hipofízis-hipotézis

László professzor bűne az volt, hogy keresztezte a keleti titkosszolgálatok magyarországi begyűjtő akcióját

1985 végén László Ferenc, a Szegedi Orvostudományi Egyetem professzora, klinikai rektorhelyettese és egyben párttitkára a ferihegyi reptéren megbukott pár tucat emberi agyalapi miriggyel, amit épp átadott az olasz Serono gyógyszergyártó cég képviselőinek. Bár szétesőben volt a rendszer, arra még nem volt példa, hogy nyilvánosságra kerül egy bűnügy egy erősen frekventált kommunistáról.

„Szegedinek lenni számomra azonos a lélegzetvétellel”

„Szegedinek lenni számomra azonos a lélegzetvétellel”

Interjú Dlusztus Imre főszerkesztővel

„Képes vagyok kritikusan szemlélni mindazt, ami a szülővárosomban történik, de nekem ez az éltető közegem. Pontosítva: Alsóváros az éltető közegem, s habár rövidebb ideig laktam a város különböző pontjain, több mint fél évszázada a Szabadság tér környéke az otthonom. Itt van az ősi fészek, az 1886-ban épített napsugaras oromdíszű műemlék házunk, amit a feleségemmel Paradicsomnak hívunk.”

Interjú Szalai Kornéliával

Interjú Szalai Kornéliával

Az újságírás életforma

„Bárhova megy az ember, figyel, elemez, gyűjti az információkat, folyamatosan tanul. A naprakészség elengedhetetlen ahhoz, hogy a riportalanyok, a gazdasági élet szereplői partnerként kezeljék az újságírót, megnyíljanak neki. Emellett elengedhetetlen feltétel, hogy igazán kíváncsi legyen valaki mindarra, amiről írni szeretne, próbálja megérteni azokat, akiktől az információkat begyűjti, a tetteik mozgatórugóit.”

Nyitva van a futballkapu, csak bújjatok rajta

Nyitva van a futballkapu, csak bújjatok rajta

Interjú Ferencz Rezsővel, az NQV főszerkesztő-helyettesével

„Ha léleknyugtató, akusztikus hangzásra vágyik, ha kimerült agya relaxációért kiált, ha fáradt testének kényelmet adó nyugágy hatását akarja megsokszorozni laptopja vagy egyéb okos eszköze segítségével, akkor üsse be a keresőbe: www.nqv.hu. És élvezze ki a pillanat örömét.”

Interjú Munkácsi Imrével

Interjú Munkácsi Imrével

Az NQV főszerkesztő-helyettese szakadatlanul bővíti a tudását

Napilapos, hetilapos újságíróként, szerkesztőként a „Hazudni nem szabad” egymondatos deáki sajtótörvény-tervezetet tekintettem hitvallásomnak. Mivel ma is újságírónak (és szerkesztőnek) tartom magam, még, ha a munkám jellege meg is változott, ez a vezérelvem most is.