Oldal kiválasztása

oktatás

Than, az alapító

Than, az alapító

Than Károly fél évszázadon keresztül vezető egyénisége volt a magyar kémiai életnek

Than munkásságának része a kémiai szaknyelv magyarítása. Ő fektette le a középiskolai kémiaoktatás alapjait.

Orient Gyula (1869 –1940)

Orient Gyula (1869 –1940)

A múzeumalapító

Orient Gyula tudományos munkássága szerteágazó, a kémiai méregtanon és a rákkutatáson kívül az orvosgyógyszerészet történetével is foglalkozott. Megalapította a kolozsvári Gyógyszerészettörténeti Múzeumot. Száznál több dolgozata és könyve jelent meg.

Ma már újra lehetnek németek

Ma már újra lehetnek németek

Kismaros – Kleinmarosch

Több írásos helytörténeti anyag is segíti a falu történetére kíváncsi olvasókat, kutatókat, sőt hanganyagok és film is őrzi Kismaros szebb napjait, vagy éppen tragédiáit. A Falumúzeum rendszeresen jelentkezik kiállításokkal, részt vesz programjaival a település kulturális rendezvényein: élő szereplőként alakítja, formálja a hagyomány- és történelemőrzés módszerét.

Görbe tükör

Görbe tükör

Kimondva egyszerű: azon múlik az életminőségünk, hogy mit eszünk és mennyit mozgunk

A magyar sportnemzet, ezen nehéz lenne vitatkozni, ugyanakkor a lakosság kétharmada nem sportol még napi 10 percet sem, s mindössze 4,5%-a mondja magáról, hogy a hét minden napján végez testmozgást. A Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet Egészségjelentése az a bizonyos görbe tükör, amiben nem mutatnak túl jól a szikár számok.

A legnagyobb ellenség

A legnagyobb ellenség

Az utánpótlás-nevelésben többnyire maga a szülő hozza létre a kontraproduktivitást

Harmincas-negyvenes éveikben járó, nemegyszer magasan kvalifikált emberek tömegestül hiszik magukról, hogy gyakorló szobafestőként, tanárként, speditőrként, végrehajtóként, nulla sportvezetői és edzői tapasztalattal jobban tudják a futballt, mint azok, akik a gyerekeikért felelősséget vállalva a szakmát képviselik.

Dávid Lajos, az iskolateremtő

Dávid Lajos, az iskolateremtő

A gyógyszerészképzés és a gyógyszerkészítés nagy alakjáról

Dávid Lajos már a tízes években az alkaloidák kutatása körében nemzetközi hírnevet szerzett magának. Doktori disszertációjában is ezzel a témakörrel foglalkozott, ezenkívül számos szelektív analitikai módszert dolgozott ki, amelynek segítségével korszerűsítette a racionális gyógyszerkészítés módszertani alapjait.

Büszkén és erősen

Büszkén és erősen

Bóly / Bohl

„Amíg van feladat, addig munka is akad” – fogalmaz a svábokra jellemző kötelességtudattal Győriné Meiszter Katalin, Bóly nemzetiségi önkormányzatának elnöke.

A tartalmas tekintélyről

A tartalmas tekintélyről

Gróf Klebersberg Kuno életműve

A miniszter nemcsak egyetemek újraalapításával, közgyűjtemények létrehozásával, a Collegium Hungaricum hálózatának megteremtésével, hanem a közoktatás aránytalanságainak felszámolásával is foglalkozott.

Újra jókedv lengi be a Pincehegyet!

Újra jókedv lengi be a Pincehegyet!

A györkönyi svábok jelen vannak mindenhol és mindenben, ahol és amivel a közösséget lehet építeni

Az elmúlt két és fél évtizedben a Hagyományőrző Egyesület lett a falu szabadidős programjainak egyik motorja, ők szervezik a kézműves klubot, kézimunka szakkört, a tánctáborokat, kiállításokat, az őseink életét bemutató foglalkozásokat, vagy éppen a györkönyi fonót. Tevékenységéért 2012-ben elnyerte az „Év Tolna megyei Civil Szervezete” kitüntetést.

Az életet lefedő iskola

Az életet lefedő iskola

A ceglédi Török János középiskola tanulói arra hivatottak, hogy értékeket teremtsenek

A mezőgazdasági képzésen az anyaföld tiszteletét, művelését, az élőlények gondozását, az élelmiszer előállítását tanulják meg, a környezetvédelmi képzésen megtanulják megvédeni otthonunk, lakóhelyünk épségét, az egészségügyi képzés pedig az élet és életmentés szolgálatába állítja a fiatalokat.