Oldal kiválasztása

Európa-bajnokság

Emlékezetkiesés

Emlékezetkiesés

Talán az egész világon a mi nemzetünk identitástudatában a legerősebb elem a sport

Amikor külföldi edzők, sportszakemberek, sportújságírók úgy-ahogy megismerkednek a magyar sportközélettel, igen gyakran vetik fel, hogy mi egészen jellegzetes módon folyton a múltban élünk. Szerintem van erre magyarázat, mégpedig épp az, hogy végre szeretnénk megtudni, mi is történt velünk.

Dunai Antal

Dunai Antal

(Gara, 1943.03.21. – )

Az ezüstös olimpia után Dunai II. Antal még három alkalommal ölthette magára a meggypiros mezt, utoljára 1973. május 16-án. Olimpiai bajnok és ezüstérmes, Európa-bajnoki 4. helyezett. Az Újpestben ezt követően még négy idényben szerepelt, tizenkét év alatt 326 bajnoki mérkőzésen 202, kereken hatvan nemzetközi kupamérkőzésén 39 gólt szerzett.

Olimpiai arany, Európa-bajnoki bronz

Olimpiai arany, Európa-bajnoki bronz

Puskásék utódai további két arannyal, valamint egy-egy ezüst és bronzéremmel járultak hozzá az éremkollekcióhoz

Ha a tavalyi Eb (immáron 24-es döntőjének) utolsó csoportmeccsén a németek ellen kihúzzuk 2-1-gyel, és bejutunk a nyolcaddöntőbe, az ünneplő tömeg valószínűleg napokra leállítja a nagykörút forgalmát, ahogyan néhány órára megtörtént az 2016-ban. De ez ma van, s így van jól, mert nem szabad elfelejteni, hogy voltak idők, amikor még az Eb-részvétel is elképzelhetetlen távolban volt.

Bene Ferenc

Bene Ferenc

(Balatonújlak, 1944.12.17. – Budapest, 2006.02.27.)

Bene Ferenc a valaha volt legnagyobb magyar gólvágók egyike. A statisztikák szerint az 1958 és 1985 közötti, huszonhét éves pályafutása során 1430 mérkőzésen lépett pályára a megye I-től a különböző válogatottakig, beleszámítva az előkészületi és gálamérkőzéseket is, ezeken összesen 1390 gólt szerzett.

Egy szép bronz

Egy szép bronz

Baróti szinte mentegetőzve nyilatkozta, hogy a magyar labdarúgás erejének ezúttal a harmadik hely felelne meg leginkább

Az 1964-es Európa-bajnokság Nemzetek Európa Kupája vagy Európai Nemzetek Kupája néven is szerepel a sportág történelemkönyveiben. A sorozatban 30 válogatott indult.

Marco Rossi és a futballtörténelem

Marco Rossi és a futballtörténelem

Milyen volt az, amikor a Squadra Azzurát magyar kapitány irányította?

Marco Rossinak nincsenek magyar gyökerei, de mentalitásával, őszintén nyitott személyiségével, lelkesedésével, soha ki nem hűlő hitével hamar belopta magát a magyar futballszerető társadalom szívébe, talán nem túlzás, hogy ma csapatával ő a magyar futball szinonimája.

Nyitva van a futballkapu, csak bújjatok rajta

Nyitva van a futballkapu, csak bújjatok rajta

Interjú Ferencz Rezsővel, az NQV főszerkesztő-helyettesével

„Ha léleknyugtató, akusztikus hangzásra vágyik, ha kimerült agya relaxációért kiált, ha fáradt testének kényelmet adó nyugágy hatását akarja megsokszorozni laptopja vagy egyéb okos eszköze segítségével, akkor üsse be a keresőbe: www.nqv.hu. És élvezze ki a pillanat örömét.”

Franciák, Fiola, szenvedély

Franciák, Fiola, szenvedély

Avagy magyar sikerek a francia futballban

Az egységes francia bajnokság indulásakor az első és a második osztályban 50 magyar állt a klubok alkalmazásában.

Szalai Ádám, a csapatkapitány

Szalai Ádám, a csapatkapitány

Magyar center német mentalitással

Az európai szövetségi kapitányok többsége összetehetné a kezét, ha olyan középcsatára lenne, mint Szalai Ádám. A Mainz támadója tíz éve játszik a német Bundesligában, 264 mérkőzésen 53 gólt lőtt és 26 gólpasszt adott. Ha nem Lewandowskival akarjuk összemérni, akkor reális képet kapunk erről a teljesítményről.